با مزایا و معایب تزریق فیلر آشنا شوید

مزایا و معایب تزریق فیلر

آیا تا به حال در مورد مزایا و معایب تزریق فیلر چیزی شنیده اید؟

هیچ فردی تا آخر عمر خود جوان نمی ماند! بالاخره علائم پیری خود را نمایان می کنند. ولی نترسید با زندگی در دنیای مدرن امروز می توانید روند پیری و ظهور علائم آن را کندتر نمایید و بیشتر از زیبایی و جوانی لذت ببرید.

چین و چروک شدن پوست صورت می تواند حاکی از ظهور علائم فرسودگی در چهره ی شما باشد. زنان بیشتر از مردان از پیر شدن و یا فرسودگی می ترسند. شاید به همین دلیل است که زنان بیشتر از مردان به زیبایی و جوانسازی پوست خود اهمیت می دهند.

شما چطور؟ شما چقدر به جوانی و شادابی خود اهمیت می دهید؟! آیا برایتان مهم است که در سنین ۳۰سال به بالا چهره ای جوان و جذاب داشته باشید؟!

اگر پاسخ شما به سوالات فوق مثبت است، چگونه مراقب جوانی خود هستید؟ از چه تکنیک هایی برای حفظ و تقویت زیبایی خود استفاده می کنید؟!؟

تزریق فیلر به صورت یکی از روش های مناسب برای حفظ زیبایی و کند کردن روند پیری می باشد. با این حال فرد متقاضی باید با مزایا و معایب تزریق فیلر آشنا باشد و در مورد آن ها اطلاع حاصل کند.

در ادامه ی این مبحث به بررسی مزایا و معایب تزریق فیلر می پردازیم. همراهمان باشید.

فیلر چیست؟

فیلرها ترکیباتی مختلف هستند که خاصیت حجم دهندگی و پرکنندگی دارند. امروزه با تحقیقات انجام شده بیشتر از فیلرهای هیالورونیک اسید استفاده می کنند. این فیلرها بیشترین سازگاری با پوست انسان را دارند و کمترین عوارض ناشی از تزریق آن ها گزارش شده است.

فیلرها ساخته ی دست بشر هستند و به منظورهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. اصلی ترین زمینه ی استفاده از فیلرها؛ زیبایی است. تقویت و حفظ زیبایی از جمله خواص مهم فیلرها می باشند.

هدف از تزریق فیلر چیست؟

زیبایی مقوله ای غیرقابل انکار است. چه کسی از زیبایی و زیباتر بودن بدش می آید؟ انسان تمایل دارد همواره در طول زندگی خود از طراوت و شادابی برخوردار باشد. به همین دلیل بشر برای پاسخ به این نیاز روش های مختلفی را در زمینه ی جوانسازی و زیبایی ابداع کرده است.

یکی از این روش ها تزریق فیلر است. از تزریق فیلر به منظور پر کردن فرورفتگی های پوستی، حجم دهی به نقاط مختلف صورت، زاویه سازی، لیفت صورت، رفع چین و چروک پوستی و…، استفاده می شود.

جراح پلاستیک با بررسی و آنالیز بیمار؛ نقاطی که به تزریق فیلر نیاز دارند را شناسایی می کند.

نقاط تزریق فیلر

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره شد؛ تزریق فیلر متناسب با نیاز بیمار در نقاط مختلفی از چهره، انجام می شود. شاید بیشترین نقطه ای که به گوشتان آشنا باشد؛ لب ها هستند.

حجم دهی به لب ها با تزریق ژل و فیلر یکی از روش های زیبایی جا افتاده و مطرح بین مردم می باشد. افراد با هر نوع جنسیتی و در هر سنی می توانند از این روش برای برجسته تر کردن لب ها و زیباتر نمودن چهره ی خود استفاده نمایند.

از جمله مناطق شایع دیگر می توان به موارد مهم زیر اشاره نمود:

مزایای تزریق فیلر

حجم دهی مناسب در راستای تقویت زیبایی و حفظ آن از جمله مزایای مطرح و قابل تامل تزریق فیلر می باشد. به مزایای زیر توجه کنید:

 • ایجاد نتایج ایده آل و فوری
 • مدت زمان ماندگاری مطلوب
 • کم عارضه بودن
 • کوتاه بودن دوران نقاهت
 • روند بهبودی سریع بعد از تزریق
 • بدون نیاز به مراقبت های مخصوص و ویژه بعد از تزریق

فواید فوق الذکر؛ پارامترهای مثبت و قابل توجهی برای روش نوین و شگفت انگیز تزریق فیلر می باشند.

 • اگر تزریق فیلر در زمان مناسب و به اندازه ی معقول مورد استفاده قرار بگیرد، جوابگوی ایده آلی برای زیبایی شما و حفظ آن می باشد.
نمونه زاویه سازی فک با تزریق فیلر دکتر هیربد بهنام

نمونه زاویه سازی فک با تزریق فیلر دکتر هیربد بهنام

عوارض و معایب تزریق فیلر

با توجه به اینکه فیلرها مواد مصنوعی و ساخته ی دست بشر هستند، ممکن است در مواقعی منجر به واکنش های حساسیتی و دفاعی شوند.

به طور مثال بدن فردی را در نظر بگیرید که نسبت به مواد تزریقی واکنش دفاعی از خود بروز دهد. این واکنش ها می توانند علائم مختلفی را از خود نشان دهند. به طور مثال: تورم، کبودی و عفونت از جمله عوارض تزریق فیلر می باشند.

نگران نباشید!!! با در نظر گرفتن چند نکته ی مهم می توانید سد محکمی مقابل این عوارض بسازید. به موارد زیر توجه کنید:

 • بررسی بیماری های زمینه ای فرد متقاضی
 • بررسی میزان حساسیت فرد نسبت به مواد تزریقی
 • استفاده از فیلرهای با کیفیت و مرغوب
 • روش صحیح تزریق توسط پزشک متخصص
 • تزریق مقدار معقول و مناسب

شاید هنگامی که تمایل به انجام یک روش زیبایی یا درمانی داشته اید، بارها از اطرافیان خود شنیده باشید که بهترین پزشک متخصص را برای رسیدن به خواسته های خود انتخاب کنید.

مطمئنا شما هم می توانید به اهمیت؛ یافتن بهترین دکتر برای تزریق فیلر پی ببرید. انتخاب پزشک متخصص، کاربلد و حاذق می تواند برگ برنده ای برای رسیدن به درخواست ها و پاسخگویی به نیازهای زیبایی شما باشد.

بنابراین توصیه ما به شما عزیزان این است؛ وقت را هدر ندهید و پزشک متخصص و مناسبی را برای تزریق فیلر انتخاب کنید تا از نتایج ایده آل این روش زیبایی نهایت لذت را ببرید.

 • عوارض طبیعی تزریق فیلر

یکسری موارد جزء لاینفک و طبیعی تزریق فیلر می باشند. به طور مثال ایجاد تورم و التهاب موقتی در محل تزریق فیلر، امری کاملا طبیعی است و به مرور زمان از بین می رود.

مواردی مانند:

 • موقتی بودن نتایج حاصل از تزریق فیلر
 • نیاز به ترمیم داشتن
 • احتمال کبودی موقت در محل تزریق
 • غیر قرینگی در محل تزریق

جزئی از عوارض طبیعی و زودگذر تزریق فیلر می باشند. این موارد به مرور زمان از بین می روند و جای نگرانی ندارند.

 

عوامل موثر در ماندگاری تزریق فیلر

موارد زیادی می توانند مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر را تحت تاثیر قرار بدهند. به طور مثال:

 1. سن بیمار
 2. شدت عارضه های پوستی
 3. نوع فیلر مورد استفاده
 4. میزان فیلر تزریق شده

در روند ماندگاری نتایج حاصل از این روش زیبایی دخیل هستند. به طور متوسط نتایج حاصل از تزریق فیلر به مدت ۶ تا ۸ ماه؛ ماندگاری دارند.

بعد از مدت زمان مذکور لازم است تزریق فیلر به صورت مجدد صورت بگیرد. در تزریق مجدد؛ مقدار فیلر کمتری مورد استفاده می باشد.

بهترین نوع فیلر کدام است؟

در گذشته ممکن بود مواد تزریقی بعد از گذر زمان تغییر ماهیت بدهند و عوارضی را شامل حال بیمار کنند. این عوارض می توانست از التهاب تا جابجا شدن مواد تزریقی متغیر باشد. معمولا روش های مورد استفاده برای درمان و خروج این مواد کمی سخت بود.

خوشبختانه با پیشرفت و ترقی دانش پزشکی؛ فیلرهای مورد استفاده ی کنونی سالم تر و کم خطر تر از مواد قبلی می باشند. توصیه ی بیشتر جراحان پلاستیک استفاده از فیلرهای هیالورونیک اسید می باشد.

این فیلر ها متشکل از: کلاژن، هیالورونیک اسید و مواد حامل می باشند. (مواد حامل از میکروسفرهای یک ماده ی سازگار تشکیل شده اند.)

ژل های هیالورونیک اسید، مورد توجه بسیاری از پزشکان در سطح جهان قرار دارند. اثرات ناشی از تزریق این نوع فیلرها مدت زمان ماندگاری طولانی تری (۶ ماه تا یکسال و حتی بیشتر) دارند.

این افراد نباید تزریق فیلر انجام دهند!

تزریق فیلر در موارد زیر ممنوع است:

 • در صورتی که فرد متقاضی حامله و یا در دوران شیردهی قرار داشته باشد.
 • فرد متقاضی دچار اختلالات انعقادی باشد.
 • وجود عفونت در محل تزریق
 • ابتلا به بیماری های خود ایمنی
 • درماتوزها
 • اگزمای فعال پوستی
 • سابقه ی حساسیت
 • در صورتی که فرد انتظارات غیرواقعی و نامعقول از تزریق فیلر داشته باشد.

چکیده کلام

با خواندن مطالب آورده شده در این مبحث نسبت به مزایا و معایب تزریق فیلر مطلع شدید. آگاهی از فواید و عوارض یک روش زیبایی یا درمانی حق بیمار است. پزشک متخصص باید در طی جلسات مشاوره و معاینه، فرد متقاضی را نسبت به ریسک فاکتورهای روش مورد استفاده آگاه سازد.

در این صورت فرد با ذهنیت بازتری نسبت به درخواست خود فکر می کند و با در نظر گرفتن عواقب آن، بهترین روش را برای رسیدن به نیازها و درخواست های خود انتخاب می کند.

به خاطر داشته باشید پزشک مجرب و حاذق بهترین مشاور شما برای رسیدن به زیبایی و حفظ آن می باشد. پس در جلسات مشاوره از پزشک خود سوالاتی در مورد؛ جنس و نوع مواد مورد استفاده و نتایج حاصل از تزریق فیلر بپرسید.

به خاطر داشته باشید؛ شما با انتخاب پزشک توانا می توانید از مزایای حاصل از تزریق فیلر لذت ببرید و سدی محکم در مقابل عوارض آن بسازید.

پاسخ

3 × یک =

Call Now Button