عوارض جراحی بینی در دراز مدت را جدی بگیرید!!!@

عوارض جراحی بینی در دراز مدت

  • خروپف بعد از عمل بینی
  • مشکل تنفسی بعد از عمل بینی
  • تغییر فرم و حالت بینی بعد از عمل جراحی
  • منحرف شدن تیغه ی وسط بینی

مطمئنا با خواندن عناوین ذکر شده در مورد عوارض جراحی بینی در دراز مدت، حساس تر خواهید شد. حتی خود شما هم وقتی تصمیم به انجام یک عمل جراحی (چه درمانی، چه زیبایی) می گیرید، سعی می کنید به صورت همه جانبه تصمیم خود را ارزیابی کنید و مزایا و معایب آن را بسنجید!!!

خیلی وقت ها به تنهایی از پس این ارزیابی بر می آیید ولی بعضی وقت ها نیاز است با پزشک متخصص در مورد دغدغه های خود در مورد عمل جراحی زیبایی بینی، مشاوره بگیرید.
هر عمل جراحی علاوه بر مزایا و فوایدی که شامل حال بیمار می کند، می تواند مضر هم باشد و عوارضی به دنبال داشته باشد. پس لازم است هوشمند عمل کنید و تمام اطلاعات لازم در مورد عمل جراحی را از پزشک خود جویا شوید.
خیلی از افرادی که به مطب مراجعه می کنند، تمایل دارند در مورد عوارض جراحی بینی در دراز مدت بدانند.

در این مطلب قصد داریم در باب عوارض احتمالی که مدتی بعد از عمل رینوپلاستی اتفاق می افتند، صحبت کنیم.

نمونه کار جراحی بینی دکتر هیربد بهنام

نمونه کار جراحی بینی دکتر هیربد بهنام

علت مرگ در جراحی بینی

  • آیا در عمل بینی احتمال مرگ هست؟
  • علت مرگ در جراحی بینی چیست؟
  • آیا احتمال ایست قلبی در حین جراحی رینوپلاستی وجود دارد؟

شاید شماهم این خبر تکان دهنده را شنیده باشید که فردی در حین عمل جراحی جان خود را از دست داده است!!!
تنها دردی که چاره ندارد، مرگ است. در ابتدا باور این اتفاق برایتان سخت است و گمان می کنید همچین چیزی ممکن نیست!!! ولی باید بدانید احتمال این اتفاق ناگوار وجود دارد.
• برخی از افراد نسبت به ماده ی بیهوشی واکنش می دهند، برخی دیگر به دلیل اشتباهات پزشکی حین عمل جراحی و… جان خود را از دست می دهند.
شاید حتی فکر کردن به این موضوع که شخصی به خاطر جراحی بینی جان خود را از دست داده باشد، خاطر شما را هم مکدر سازد.

رهایی از مرگ در جراحی بینی

توصیه ی ما به شما عزیزان این است که قبل از اقدام به هر نوع عمل جراحی (چه زیبایی و چه درمانی) تمام تست ها و آزمایش های مورد نیاز برای تکمیل بررسی ها را انجام دهید و پزشک خود را از حساسیت های احتمالی و سوابق بیماری های خود (هرچند ساده و پیش پا افتاده) مطلع سازید.
با پزشک خود صادق باشید و تمام اطلاعات خود را با وی در میان بگذارید. به خاطر داشته باشید پزشک متخصص هرچند متبحر و حاذق باشد، بدون اطلاع از وضعیت و سوابق پزشکی و درمانی شما، قادر به انتخاب راهکار مناسب و صحیح نمی باشد.

مشکلات رایج بعد از عمل بینی

برخی از عوارض رایج و محتمل بعد از عمل زیبایی بینی به شرح زیر می باشند:
– گرفتگی راه تنفسی از طریق بینی
انحراف تیغه بینی
– دفورمیتی بینی بعد از عمل جراحی
– نامتقارن بودن سوراخ های بینی
– خروپف درهنگام خواب
– اختلالات تنفسی حین استراحت و خوابیدن
– ترشحات بدبوی بینی
– مشکلات روحی بیمار بعد از عمل (عدم رضایت از نتیجه ی عمل جراحی)
مواردی که تا به اینجای امر خواندید، از جمله عوارض احتمالی بعد از رینوپلاستی هستند. خیلی از افراد به دلیل ترس از این عوارض از عمل بینی منصرف می شوند و نسبت به انجام و تجربه ی آن استرس و اضطراب دارند.
شاید برای خود شما هم پیش آمده باشد که نسبت به عوارض جراحی بینی در دراز مدت حساس شده باشید و انجام این عمل جراحی را ریسک بدانید.
ولی به هرحال برای هر دغدغه ای یک راه حل وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید خطر ابتلا به عوارض ناگوار بعد از رینوپلاستی را به حداقل برسانید. در ادامه می خواهیم به ترفندهایی برای جلوگیری و مصون ماندن از عوارض جراحی بینی در سال های بعد از عمل بپردازیم.

راه های پیشگیری از عوارض جراحی بینی

• اولین قدم برای پیشگیری از عوارض ذکر شده، انتخاب هوشمندانه ی بهترین جراح بینی در تهران می باشد.
یک پزشک حاذق و توانا علاوه بر دانش بالا در تخصص خود می تواند روند جراحی را به بهترین نحو ممکن مدیریت کند و احتمال بروز عوارض ناگوار در عمل جراحی بینی و بعد از آن را به کمترین حد ممکن برساند.
پس آگاهانه و با دقت پزشک خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب پزشک سعی کنید تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد جراحی بینی از قبیل:

– اقدامات قبل از عمل جراحی
مراقبت های بعد از عمل جراحی و …
را از وی دریافت کنید و در قبال این اطلاعات تمام سوابق پزشکی و درمانی خود را با او درمیان بگذارید.

جلوگیری از عوارض تنفسی بعد از عمل جراحی

کوچک کردن بیش از اندازه ی سوراخ های بینی و یا اعمال تغییرات زیاد روی تیغه ی آن می تواند از جمله دلایل موثر در تنگی نفس بعد از عمل زیبایی بینی باشد.
پزشک با در نظر گرفتن آناتومی بینی و آگاهی نسبت به عملکرد آن، باید تغییرات را به گونه ای اعمال کند که هیچ اختلالی در این بافت و راه هوایی و تنفسی بیمار، ایجاد نشود.
با این حال برخی از افراد بعد از عمل جراحی به مشکلات تنفسی مبتلا می شوند که این معضلات باید با عمل ثانویه یا همان جراحی ترمیم بینی، درمان و برطرف شوند.
اگر اختلالی در مسیر تنفسی بینی حین عمل جراحی ایجاد نشود، احتمال ایجاد عوارضی مثل خروپف، اختلال تنفسی حین خوابیدن و… از بین می رود.

عکس رضایت بیمار بعد از عمل جراحی

– درمان مشکلات تنفسی بعد از عمل رینوپلاستی

با این حال برخی از بیماران، توجه کافی به مراقبت از بینی بعد از عمل جراحی ندارند!!! به طور مثال ممکن است بینی عمل شده ی فرد با اعمال فشار یا ضربه دچار آسیب شود.
گاها این آسیب ها منجر به مختل شدن تنفس فرد و ا تغییر فرم و حالت بینی او می شوند. بنابراین اگر برای خود شما هم اتفاق افتاده است که بعد از عمل جراحی، سهوا دچار آسیب یا ضربه به بینی خود شده اید؛ سریعا به جراح بینی  مراجعه کنید تا عوارض موجود در زمان مناسب برطرف شوند.

کلام آخر

موارد زیادی می توانند بستر ابتلای فرد به عوارض جراحی بینی در دراز مدت، را فراهم آورند. همانطور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است. قبل از اقدام به عمل جراحی بینی استخوانی سعی کنید تمام ابعاد این جراحی را بررسی کنید و هوشمندانه تصمیم بگیرید.
با رعایت ترفندها و مراقبت های بیان شده در مطالب فوق الذکر، می تواند در قبال عوارض بعد از جراحی بینی مثل:
• مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی
• انحراف تیغه بینی
• نامتقارن شدن سوراخ های بینی
• دفورمیتی بینی بعد از عمل
• خروپف کردن هنگام خواب
• اختلال تنفس حین استراحت، خوابیدن و حتی ورزش کردن و… مصون بمانید و سلامت خود را تضمین کنید.
در صورت مشاهده ی عوارض مذکور بعد از عمل رینوپلاستی سریعا به جراح خود مراجعه کنید تا اقدامات مورد نیاز برای رفع آن ها لحاظ شوند.
تقاضای من از شما عزیزان؛ هوشیاری حین انتخاب جراح بینی می باشد. آرزوی ما سلامت و رضایت شما از عمل جراحی می باشد. با تشکر از حسن توجه شما بزرگواران مدیریت سایت:
دکتر هیربد بهنام (جراح پلاستیک و فلوشیپ جراحی گوش)
راه های برقراری ارتباط با ما:
تماس با پزشک
صفحه اینستاگرام دکتر هیربد بهنام

پاسخ

1 × یک =

Call Now Button