همه چیز در مورد عمل جراحی بینی مردانه

عمل جراحی بینی مردانه

شاید تا زمان های قدیم اغلب مردم بر این اعتقاد بودند که عمل زیبایی بینی تنها مختص به بانوان می باشد. ولی در عصرحاضر شاهد شیوع و گسترش فراوان، جراحی زیبایی بینی در بین مردان هستیم.

هر فردی دلایل خاص خود را برای تجربه ی جراحی بینی استخوانی یا گوشتی دارد. با این حال بعد زیبایی این عمل جراحی و تاثیر آن در رفع دائمی عیوب ظاهری و داخلی بینی، غیر قابل انکار است.

اگر شما هم قصد عمل جراحی بینی مردانه دارید، هدفتان از این عمل جراحی چیست؟

آیا به دلایل درمانی تمایل به تجربه ی این عمل جراحی دارید یا تنها به دلیل بعد زیبایی آن این تصمیم را گرفته اید؟

در این مقاله عمل جراحی بینی مردانه را به صورت همه جانبه مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری تصمیم خود را قطعی کنید.

جراحی بینی مردانه دکتر هیربد بهنام

جراحی بینی مردانه دکتر هیربد بهنام

هدف از عمل بینی مردانه

همانطور که در قسمت های فوق به آن اشاره کردیم؛ دلایل تمایل به انجام این عمل جراحی از سوی مردان متفاوت است.

با این حال اهداف اصلی از عمل جراحی رینوپلاستی در مردان را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

با این حال بسیاری از مردان نیز بنا به دلایلی نظیر؛ سینوزیت مزمن، چرک کردن سینوس ها و… کاندید جراحی آندوسکوپی سینوس می شوند.

خوشبختانه با ترقی علم و پیشرفت روش های نوین ابداع شده، امکان انجام جراحی بینی همزمان با عمل آندوسکوپی سینوس وجود دارد. بدین ترتیب فرد می تواند در یک زمان هم سینوزیت خود را بواسطه ی آندوسکوپی سینوس درمان نماید و هم فرم و حالت بینی خود را طی جراحی رینوپلاستی اصلاح کند.

مدل بینی عملی مردانه

هر فردی تفکر و سلیقه ی مختص به خود را دارد. حتی افرادی که دوقلو یا سه قلو هستند، باز در برخی از شیوه های رفتاری و سلیقه ای با یکدیگر متفاوت هستند.

همین امر منجر شده است تا هر فردی نسبت به نتیجه ی جراحی خود کاملا سلیقه ای برخورد کند. به طور مثال: اکثر مراجعین در اولین جلسه ی ویزیت برای جراحی بینی با خود تصویری از یک بازیگر یا چهره ی محبوب به همراه دارند و درخواست این را دارند که؛ بعد از جراحی بینی شبیه به آن شوند.

در این قسمت نمونه هایی از جراحی بینی مردانه توسط دکتر هیربد بهنام، جراح پلاستیک در تهران را قرار داده ایم.

بهترین فرم بینی مردانه

نکته ی مهم در انتخاب بهترین فرم بینی برای عمل رینوپلاستی مردانه، این است که؛

 • پزشک متخصص ابتدا باید معاینات حضوری و دقیق را انجام دهد.
 • شما باید تمام انتظارات خود را طی جلسات مشاوره با جراح خود درمیان بگذارید.
 • پزشک از گرافی های تشخیصی به منظور بررسی دقیق حفره ی داخلی بینی و عوارض احتمالی استفاده می نماید.

بهترین فرم بینی مردانه، باید طبق نظر متخصص گوش، حلق و بینی، بعد از معاینات و بررسی های دقیق انتخاب شود.

زیرا بهترین جراح بینی در تهران، علاوه بر دانش پزشکی، پارامترهای زیبایی را می شناسد و می تواند بهترین فرم و حالت را متناسب با شرایط داخلی بینی بیمار و عیوب ظاهری موجود، انتخاب نماید.

شما مو را می بینید و جراح پیچش مو

از انتظارات نامعقول و غیرمنطقی دست بکشید. جراح با بررسی های مورد نیاز می تواند بهترین فرم را برای بینی شما در نظر بگیرد. به خاطر داشته باشید ایجاد زیبایی در ظاهر بینی تنها کافی نیست!!!

بلکه توجه به تنفس و یا قرینه شدن سوراخ های بینی مهم تر می باشد. جراح باید در عین زیبایی بخشیدن به فرم و حالت بینی، به تنفس راحت و جلوگیری از عوارض احتمالی توجه کند.

بنابراین اعمال تغییرات در ظاهر بینی باید متناسب با کیفیت تنفسی بعد از عمل جراحی باشد. زیرا در غیر این صورت فرد دچار عوارض عمل جراحی بعد از چند سال می شود و ممکن است نیاز به عمل ترمیم بینی پیدا کند. پس بعد از یافتن جراح حاذق و توانا به او اعتماد کنید تا از نتیجه ی عمل خود نهایت لذت را ببرید.

عوارض عمل بینی در مردان

تا به اینجا در مورد محسنات عمل بینی صحبت کردیم. ولی لازم است عوارض جراحی بینی را بدانید و با ذهنی باز برای انجام این عمل جراحی اقدام کنید.

عوارض احتمالی بعد از عمل بینی عبارتند از:

 • مشکلات تنفسی (اولین و بدترین عارضه ی ناشی از عمل جراحی بینی ناموفق)
 • دفورمیتی بینی
 • عدم تقارن در سوراخ های بینی
 • عدم رضایت از فرم و حالت بینی

شاید باورتان نشود، ولی برخی از افراد ممکن است حتی جان خود را حین جراحی بینی از دست بدهند!!

تمام موارد فوق الذکر امکان پذیر هستند. ولی راه هایی برای جلوگیری از عوارض نامطلوب بعد از جراحی بینی وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

 • انجام آزمایش های دقیق قبل از اقدام به جراحی (بررسی وضعیت سلامتی فرد و آمادگی او برای بیهوش شدن حین عمل بینی)
 • بررسی دقیق گرافی های تشخیصی تهیه شده
 • بررسی سوابق پزشکی و جراحی بیمار
 • کنترل و مدیریت روند جراحی توسط پزشک حاذق و توانمند
 • رعایت دقیق مراقبت های بعد از عمل بینی

توجه و اهمیت به موارد ذکر شده می تواند شما را در ابتلا به عارضه های نامطلوب و ناگوار بعد از عمل بینی مصون بدارد.

 

عمل بینی فانتزی مردانه

برخی از مردان تمایل دارند بینی خود را بی نهایت کوچک کنند و به آن فرم فانتزی بدهند. این افراد باید بدانند کوچک کردن بیش از اندازه ی بینی باعث افزایش احتمال مشکلات تنفسی خواهد شد.

بینی عضو بسیار مهم تنفسی محسوب می شود. بنابراین هرگونه تغییر در آن باید هوشمندانه و به اندازه صورت پذیرد تا اختلالی در عملکرد تنفسی ایجاد نشود.

همچنین بعضی از مدل های فانتزی چهره ی مردها را نامناسب می کند و به آن نمایی زنانه می بخشد. با این حال توصیه ی ما به شما عزیزان این است تا به گوشزدهای جراح بینی توجه کرده تا عمل موفقیت آمیزی را تجربه کنید.

نتیجه ی کلام

عمل جراحی بینی مردانه شیوع زیادی پیدا کرده است. این عمل جراحی تنها وجهه ی زیبایی ندارد بلکه می تواند عامل موثر و مناسبی در درمان بیماری های تنفسی و یا اختلالات موجود در تیغه ی بینی باشد.

پاسخ

سه × چهار =

Call Now Button