Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --> جراحی شکستگی بینی | بهترین جراح شکستگی بینی در تهران | شکستگی بینی و عمل زیبایی

دانستنی های مهم در مورد شکستگی بینی و عمل زیبایی

شکستگی بینی و عمل زیبایی

جراحی همزمان شکستگی بینی و عمل زیبایی امکان پذیر است؟

یکی از شکستگی های شایع در صورت، شکستگی بینی است. عضوی که درست در تیغه ی وسط صورت قرار دارد و در معرض بسیاری از آسیب ها قرار می گیرد.

بینی در مرکز صورت قرار دارد و بیشتر در معرض تروماها و شکستگی ها قرار می گیرد. همانطور که این عضو کوچک در مرکز صورت قرار دارد، تاثیر بسزایی در سطح زیبایی افراد دارد.

این شکسگی های شایع در صورت، در زمین های فوتبال یا سالن های ورزشی برای ورزشکاران رزمی و بوکس و … به وفور اتفاق می افتد. اما نشانه های شکستگی بینی چیست؟ درمان به چه صورت است و در صورت عدم اقدام برای درمان شکستگی بینی چه عوارضی پیش می آید؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخی برای این پرسش ها بیابید.

جراحی شکستگی بینی

جراحی شکستگی بینی

تشخیص شکستگی بینی

برای دانستن در مورد ویژگی های بینی شکسته، اول باید مطمئن شویم که آیا بینی ما واقعا شکسته است یا خیر؟ تشخیص این شکستگی چگونه است؟

بهترین راه برای تشخیص شکستگی بینی معاینه ی فیزیکی بیمار توسط پزشک است. خیلی از بیماران با مراجعه به پزشک از او می خواهند که برای تشخیص شکستگی بینی به رادیولوژی ارجاع داده شوند تا با عکسبرداری مشخص شود که آیا شکستگی اتفاق افتاده است یا خیر.

بیماران عزیز باید بدانند که رادیولوژی و عکسبرداری در مراحل بعدی برای تشخیص، قرار می گیرند و اولویت با معاینه ی فیزیکی توسط متخصص گوش، حلق و بینی است.

نمونه کار جراحی بینی دکتر هیربد بهنام

نمونه کار جراحی بینی دکتر هیربد بهنام

پزشک معالج در هنگام معاینه ی فیزیکی با لمسی که انجام می دهد می تواند انحراف، کجی و شکستگی در بینی را تشخیص دهد که در نهایت بعد از تشخیص برای اثبات قطعی بیمار اقدام به عکسبرداری از بینی می کند.

علائم شکستگی بینی

شکستگی بینی با علائم و نشانه هایی همراه است که ممکن است چند روز بعد از شکستگی این علائم دیده شوند. در صورت مشاهده این نشانه ها و شکستگی بینی سریعا به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید و برای درمان اقدام کنید.

  • تورم بینی
  • خون مردگی های زیر چشم و دور بینی
  • انحراف های ظاهری بینی که بیشتر در تیغه ی بینی ایجاد می شود.

اگر تشخیص برای شکستگی اتفاق افتاد و بیمار مراجعه نکرد چه می شود؟

زمانی که به واسطه ی ضربه یا هر چیزی بینی دچار شکستگی می شود ممکن است در ابتدا متورم شود فرد تصور کند که بینی سالم است و این تورم برطرف خواهد شد.

اما پس از از بین رفتن تورم فرد با انحرافی در تیغه ی بینی مواجه می شود که یکی از علائم و نشانه های شکستگی بینی است. در این زمان فرد باید برای درمان اقدام کند در غیر این صورت با عوارض های بعدی مواجه خواهد شد.

عوارض شکستگی بینی درمان نشده

زمانی که فرد دچار شکستگی بینی می شود شاید تصور کند که این شکستگی تنها باعث انحراف و از بین رفتن فرم و زیبایی بینی می شود در حالی که عوارضی که مستقیما با سلامت و تنفس شما مرتبط است را درگیر خواهد کرد. تعدادی از این عوارض عبارتند از:

  • گرفتگی بینی

یکی از اولین عوارض شکستگی بینی این است که فرد بعد از شکستگی احساس می کند دچار شکستگی بینی شده و تنفس برای فرد مشکل است. پس از مراجعه به پزشک و معاینه متوجه می شود که دچار شکستگی بینی شده است.

نمونه کار جراحی بینی دکتر هیربد بهنام

نمونه کار جراحی بینی دکتر هیربد بهنام

  • خونریزی داخلی بینی

در این عارضه خون در بینی فرد جمع می شود و بعث خورده شدن غضروف بینی می شود که در نهایت پس از بین رفتن غضروف، فرو رفتگی در بینی به وجود می آید. در مان این عارضه با جراحی اکان پذیر است.

  • خونریزی شدید

زمانی که شکستگی بینی باعث پارگی شریان های خونی اصلی بینی شود بیمار دچار خونریزی شدید می شود که باید سریعا بستری شود و خونریزی کنترل شود.

زمانی که ضربه ای به بینی وارد شود ممکن است که این ضربه به تیغه ی بینی هم برسد و در نهایت موجب انحراف تیغه ی بینی شود. این عارضه ی بعد از شکستگی با انحراف بینی در صورت خود را نشان می دهد.

  • عارضه ی نادر راه یافتن مایع مغزی

عارضه ی دیگری که در شکستگی بینی به وجود می آید که بسیار نادر است و بیشتر بر اثر تصادف و یا در ضربات خیلی شدید ایجاد می شود که ممکن است مایع مغزی به دلیل ضربه ای که ایجاد شده به درون بینی راه پیدا کند. راه یافتن مایع مغزی به بینی باعث کاهش سطح هوشیاری فرد می شود.

درمان شکستگی بینی

تنها درمان قطعی برای شکستگی بینی، عمل جراحی است. با عمل جراحی، بینی فرد که از حالت راست و مستقیم خود خارج شده بود و دچار انحراف شده بود اصلاح می شود و انحراف از بین می رود.

شکستگی بینی یک ظاهر ناخوشایند در صورت فرد ایجاد می کند و علاوه بر تاثیر بر فرم و شکل ظاهری باعث ایجاد عوارضی که پیش تر به آن اشاره شد می شود. پس برای درمان اقدام کنید و پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

عمل همزمان شکستگی بینی و زیبایی

برخی از افراد می پرسند آیا امکان عمل همزمان شکستگی و جراحی زیبایی بینی وجود دارد؟

پاسخ به این سوال مثبت است. جراح بینی در حین درمان شکستگی بینی می تواند فرم و ساختار آن را نیز دستخوش تغییرات کند. بدین ترتیب در عین برطرف شدن عوارض ناشی از شکستگی بینی، عیوب ظاهری آن نیز از بین می رود و فرد زیباتر به نظر می رسد.

چکیده مطلب

شاید در میان اطرافیان و عزیزانمان افرادی هستند که بینی شکسته درمان نشده دارند پس لازم است این افراد را از عوارض بینی شکسته درمان نشده مطلع کنید.

یکی از شایع ترین عوارض گرفتگی و مشکلات تنفسی در فرد است. بینی وظیفه ی اکسیژن رسانی به بدن را دارد در صورتی که اکسیژن به انداژه ی کافی به بدن نرسد و بدن با کمبود اکسیژن کافی مواجه شود عوارض دیگری را نیز بهمراه خواهد داشت؛ که مشکلات قلبی و عروقی یکی از شایع ترین عوارض مرتبط با انتقال اکسیژن ناقص به بدن است.

بنابراین لازم است این عارضه را جدی بگیرید و برای درمان آن سریعا به جراح و متخصص گوش،حلق و بینی مراجعه کنید.

سایر مطالب مرتبط:

جراحی ترمیم بینی

جراحی شاخک های بینی

جراحی آندوسکوپی سینوس

شما عزیزان می توانید برای کسب مشاوره و اطلاعات لازم از دکتر هیربد بهنام (جراح و متخصص گوش، حلق و بینی) از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره ی تماس: ۰۲۱۲۲۶۱۵۳۹۴ و مشاوره رایگان: ۰۹۲۰۳۱۸۲۳۲۸
صفحه اینستاگرام دکتر هیربد بهنام

پاسخ

نوزده − 18 =

Call Now Button