سوالات متداول تزریق فیلر

سوالات متداول تزریق فیلر

در این متن قصد داریم به سوالات متداول تزریق فیلر پاسخ دهیم.

تزریق فیلر به نواحی صورت در حال حاضر از سریع ترین روش ها برای ایجاد تغییرات عمده است که به علت هزینه پایین تر نسبت به جراحی های زیبایی و کم تهاجم بودن آن از استقبال فراوانی برخوردار بوده است.

در واقع صدرنشینی این دست از تزریقات؛ برای جوانسازی پوست نسبت به جراحی های زیبایی باعث شده افراد بسیاری که اغلب آن ها را بانوان تشکیل می دهند برای برطرف کردن نواقص چهره از آن بهره مند شوند.

نمونه تزریق فیلر لب دکتر هیربد بهنام

نمونه تزریق فیلر لب دکتر هیربد بهنام

این صدرنشنی ما را بر آن داشت تا با پاسخ به پرسش های متداول متقاضیان و مراجعین برای تزریق فیلر آگاهی لازم را در اختیار آن ها قرار دهیم، تا با مراجعه به غیر متخصص ها و افراد بی تجربه دچار عوارض احتمالی این تزریق ها نشوند و در عین حال به بهترین نتجیه دست یایند.

فیلر چیست و برای چه نواحی مناسب است؟

فیلر ها در واقع همان ژل های تزریقی متشکل از اسید هیالورونیک هستند که با هدف حجیم سازی نواحی فاقد بافت و چربی چهره مورد استفاده قرار می گیرند.

این ماده به صورت طبیعی در بدن وجود دارد که با تزریق آن ها فرایند کلاژن سازی و جوانسازی پوست تسریع شده که موجب جوان سازی چهره خواهند شد.

  • از این ژل ها برای برطرف کردن چین و چروک ها و پر کردن خطوط خنده و اخم نیز استفاده می شود.
  • فیلر ها علاوه بر بهبودی نواقص و آسیب های پوستی ناشی از افزایش سن می تواند در دیگر اندام های بدن نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در ادامه به پاسخ پرسش های متداول در این حوزه می پردازیم :

آیا تزریق فیلر دارای عوارض است؟

تزریق فیلر با وجود محبوبیت و ایمنی بسیار می تواند مانند روش های مشابه دارای عوارض احتمالی باشد. از این عوارض می توان التهاب و ایجاد عفونت را نام برد که از شایع ترین عوارض تزریق فیلر به شمار می آیند.

  • علاوه بر این؛ احتمال حساسیت به ماده تزریق شده نیز از دیگر عوارض این روش است که با تخلیه فیلر همراه خواهد بود.

تمایمی این عوارض ها در صورتی که تزریق توسط بهترین جراح پلاستیک انجام شود به حداقل خواهد رسید، مضاف بر این اگر نوع ژل از مرغوبیت بالا برخوردار نباشد می تواند شانس ابتلا به این عوارض را افزایش دهد. بنابراین قبل از انجام تزریق فیلر درباره برند استفاده شده و مرغوبیت آن اطمینان حاصل کنید.

آیا تزریق فیلر با درد توأمان است؟

به جهت جلوگیری از درد هنگام تزریق فیلر از مواد بی حس کننده استفاده می شود، بنابراین این تزریقات درد زیادی را به فرد تحمیل نمی کنند. علاوه بر این موارد تشکیل دهنده فیلر ها غالبا خود دارای میزان کمی بی حس کنند است که در کاهش درد موثر خواهد بود.

تزریق فیلر در چه مواردی استفاده می شود؟

همانطور که اشاره شد از تزریق فیلر می توان برای تمامی نواقص چهره و حجیم سایزی برخی نواحی استفاده کرد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

عکس تزریق ژل لب

عکس تزریق ژل لب

تزریق فیلر چه مدت طول می کشد؟

با توجه به نواحی مورد نیاز در تزریق، میزان زمان صرف شده نیز متفاوت است. اما زمان تقریبی که برای تزریق در نظر گرفته اند حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه خواهد بود.

بهترین زمان برای تمدید تزریق فیلر چه زمانی است؟

زمان تمدید تزریق ژل به میزان بسیاری به نوع پوست و میزان هیدراسیون پوست فرد بستگی دارد. البته که ایده آل افراد برای رسیدن به نتیجه مطلوب متفاوت است .

برای مثال برخی خواهان حجیم سازی بسیار و برخی خواهان حجیم سازی به صورت طبیعی هستند، از این رو در این افراد زمان تمدید و تعداد جلسات متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی افراد می توانند از ۶ تا ۱۲ ماه بسته به میزان جذب ژل تعداد جلسات لام برای تمدید را تخمین زنند.

اثرات تزریق فیلر تا چه مدت ماندگار است؟

درباره میزان ماندگاری تزریق فیلر باید بیان کنیم که این نکته بستگی به ماده مصرف شده، نوع ژل و همچنین وضعیت پوست فرد خواهد داشت.

علاوه بر این رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل برای ماندگاری بیشتر نیز حائز اهمیت است. افراد می توانند انتظار ماندگاری ۶ الی ۱۲ ماهه تزریق فیلر بسته به نوع و مرغوبیت آن را داشته باشند.

بعد از تزریق فیلر چه اقداماتی لازم است؟

افرادی که برای تزریق فیلر به پزشک مراجعه می کنند باید برای جلوگیری از عفونت از وی بخواهند که محل تزریق را به خوبی تمیز و ضد عفونی کند. علاوه بر این درباره آلوده نبودن ابزار تزریق نیز اطمینان حاصل کنند.

آیا امکان تخله ژل بعد از تزریق وجود دارد؟

در مواردی که تزریق با ایجاد التهاب و عفوت همراه باشد و یا فرد نسبت به مواد تشکیل دهنده فیلر ها حساسیت و آلرژی داشته باشند، بهترین اقدام تخلیه فیلر است. چراکه در این صورت این تزریقات نه تنها موجب زیبایی نمی شود بلکه ایجاد عوارض نیز خواهد کرد.

آیا امکان تزریق ژل در بارداری وجود دارد؟

هنوز عوارض فیلر در بارداری مشخص نشده است و گزارشی از آسیب به جنین در دوران بارداری وجود ندارد. اما به دلیل برخورداری از مقداری مواد بی حسی در فیلر ها، توصیه می شود تا پایان دوره بارداری مادران تزریق فیلر را به تعویق اندازند.

هزینه تزریق فیلر چقدر است؟

این سوال اغلب افراد برای مراجعه به پزشکان جهت تزریق ژل است. باید در پاسخ خاطر نشان کنیم که هزینه تزریق فیلر بنا بر نوع مواد مصرفی و نواحی مورد استفاده از آن متفاوت خواهد بود.

علاوه بر این موضوع به علت افزایش متقاضیان تزریق ژل نوسانات هزینه این خدمات نیز افزایش یافته است. مراجعین توجه داشته باشند اگر به بهترین دکتر برای تزریق ژل مراجعه کنند، احتمال پرداخت هزینه بالا تر به علت مهارت وی در این خدمات وجود خواهد داشت.

پاسخ

15 + پانزده =

Call Now Button