پاسخ به سوالات متداول بعد از جراحی بینی شما

سوالات متداول بعد از جراحی بینی

پرسش و پاسخ جراحی بینی

پرسش و پاسخ جراحی بینی

به جهت اینکه جراحی بینی در کشور ما به عنوان بیشترین جراحی زیبایی صورت انجام می شود؛ بر آن شدیم تا در این مقاله به پرسش های متداول متقاضیان جراحی بینی بپردازیم.

آیا شما نیز برای انجام این جراحی با سوالات بسیاری مواجه شده اید؟

شاید با وجود خواندن مقالات بی شمار هنوز به پاسخ پرسش خود نرسیده اید.

شما خواننده عزیز می توانید ضمن خواندن این مقاله که ممکن است سوال مد نظر شما را پاسخ داده باشد با لمس آیکون تماس با دکتر سوال خود را بپرسید.

 

 

در ادامه با ما همراه باشید شاید این پرسش ها سوالات ذهنی شما نیز باشد:

سن مناسب برای انجام جراحی بینی چه زمانی است؟

سن مناسب از نظر حقوقی برای انجام جراحی های زیبایی ۱۸ سال است. پس از گذر از این سن افراد می توانند خود برای انجام جراحی های زیبایی تصمیم بگیرند.

اما از لحاظ علمی زمانی فرد می تواند اقدام به جراحی بینی کند که این عضو تا حدی به اندازه ثابت رسیده باشد، چراکه بینی از جمله عضو هایی است که تا انتهای بزرگسالی رشد خواهد کرد. بنابراین زمانی برای این جراحی مناسب است که فرد از لحاظ جسمی رشد لازم را کرده باشد.

به کدام بینی گوشتی و به کدام استخوانی می گویند؟

بسیاری از افراد نمی توانند تشخیص دهند که بینی شان در کدام دسته از بینی ها قرار می گیرد. باید بگوییم که بینی که دارای مشخصاتی نظیر: پوستی ضخیم، استخوان و غضروفی ضعیف، پره هایی پهن و گوشتی و همچنین پوستی چرب باشد در زمره بینی های گوشتی قرار می گیرد.

اما بینی های استخوانی دارای استخوان و تیغه بینی بزرگ هستند. این دست از بینی ها را می توان به  واسطه ی جراحی بینی استخوانی فانتزی نیز تغییر داد، اما امکان تبدیل بینی گوشتی به فانتزی با ریسک بالا همراه خواهد بود.

 

چه زمانی باید برای جراحی بینی ترمیمی اقدام کرد؟

زمانی که فرد پس از جراحی بینی با عوارضی همچون : مشکل در تنفس، خونریزی، عفونت،  تورم شدید یا مشکلات هنگام خواب مواجه می شود باید در پی اقدام برای جراحی ترمیمی بینی باشد.

تا چه زمانی استفاده از تامپون ضروری است؟

استفاده از تامپون به جهت جلوگیری از ورم و خونریزی بینی پیشنهاد می شود. این تامپون پس از گذشت ۲۴ ساعت از بینی فرد خارج خواهد شد.

آیا امکان جراحی درمانی با جراحی زیبایی وجود دارد؟

برای مثال زمانی که فرد با بیماری پولیپ بینی که ناشی از رشد مایع مخاطی بینی است مواجه می شود، اقدام به جراحی بینی می کند. این بیمار می تواند ضمن برخورداری از جراحی پولیپ بینی از جراحی زیبایی بینی نیز بهره مند شود.

گچ بینی باید تا چند روز روی صورت بماند؟

گچی که برای جلوگیری از تحرک روی بینی قرار می گیرد، باید به مدت یک هفته روی صورت باشد.

استراحت بعد از جراحی بینی چند روز است؟

افرادی که جراحی بینی انجام می دهند می توانند یک هفته پس از این جراحی به فعالیت روز مره خود ادامه دهند. اما اگر دارای مشاغل سخت و سنگین هستند می بایست این زمان را تا ۲ هفته طولانی کنند.

آیا جراحی بینی با لیزر امکان دارد؟

این سوال چالشی در مورد جراحی بینی افکار عمومی را تحت تاثیر قرارداده است. باید بگوییم که این نوع جراحی وجود نداشته و تنها یک تبلیغات کاذب است. جراحی بینی توسط لیزر تنها می تواند عارضه های پوستی بینی را بهبود بخشد نه استخوان و غضروف آن را.

زمان جراحی بینی چقدر است؟

زمان این جراحی را بین ۱ الی ۳ ساعت تخمین زده اند که بنا بر نوع بینی و نوع جراحی متفاوت خواهد بود.

برای مثال جراحی بینی گوشتی به دلیل سخت و ریسک پذیر بودن حدود ۲ ساعت به طول می انجامد و یا جراحی های ترمیمی بینی که در آن فرد با مشکلات عدیده ای پس از یک جراحی ناموفق به جراح رجوع می کند می تواند تا ۳ ساعت به طول انجامد.

 

آیا مشکلات تنفسی جز لاینفک جراحی بینی است؟

این باور که مشکلات تنفسی حتما پس از جراحی بیین رخ می دهد باوری اشتباه است . اگر فر به بهترین جراح بینی مراجعه کرده باشد می تواند از نتیجه مطلوب پس از جراحی بهره مند شود.

متقاتضیان باید توجه داشته باشند تا یک ماه پس از جراحی بینی که هنوز بافت های داخلی دچار تورم هستند گرفتگی بینی و در نتیجه تنگی تنفس طبیعی بوده و پس از آن به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

این دو جراحی تنها در ناحیه برش با یکدیگر متفاوت هستند . جراحان به دلیل داشتن دید باز و مستقیم در جراحی بینی باز به بیماران پی شنهاد می دهند که اگر می خواهند این جراحی را به نحو احسنت انجام دهند از این روش استفاده کنند.

البته که علاوه بر سلیقه بیمار تشخیص جراح نیز حائز اهمیت است و در انتخاب نوع جراحی موثر خواهد بود. در مقابل در جراحی بسته که بیشتر متقاضیان جراحی بینی خواهان آن هستند به دلیل نداشتن دید کافی بر ساختار بینی جراحان کمتر از آن  استفاده می کنند.

جراحی بینی طبیعی با جراحی بینی فانتزی چه تفاوتی دارد؟

این دو جراحی به لحاظ میزان قوس روی تیغه بینی و میزان فاصله لب تا بینی از یکدیگر متمایز می شوند.

فاصله لب تا بینی ۹۵ تا ۱۱۰ درجه است هر مقدار که این فاصله به سمت ۱۱۰ سوق پیدا کند، بینی شکل فانتزی به خود می گیرد و برعکس هر مقدار این فاصله به زاویه ۹۵ درجه نزدیک شود بینی شکل طبیعی گرفته و در اصلاح به آن جراحی بینی طبیعی می گویند.

 

هزینه جراحی بینی

از جمله مهمترین سوالاتی که متقاضیان جراحی بینی می پرسند هزینه این جراحی است. در پاسخ باید بگوییم هزینه های جراحی بینی بسته به نوع روش و نوع بینی و همچنین تخصص جراح متغییر خواهد بود.

علاو بر این عواملی نظیر: هزینه بیهوشی ، بیمارستان و دارو های قبل و بعد از چراحی نیز می تواند هزینه های این جراحی را تحت الشعاع قرار دهد.

سخن پایانی

افرادی که به دنبال جراحی بینی هستند باید در وهله اول در پی یافتن بهترین جراح بینی باشند. همچنین این افراد می توانند با پرسش از جراح بینی خود درباره نتیجه این جراحی صحبت کنند.

 

پاسخ

17 − شش =

Call Now Button