روش های لیفت پیشانی

روش های لیفت پیشانی
لیفت پیشانی نوعی روش جراحی است که به نام لیفت ابرو هم معروف است. این روش جراحی به اصلاح چین و چروک در پوست پیشانی، پلک های بالایی و ابروهای شل و افتاده کمک می کند.
در طول لیفت پیشانی بافت ها و بخش هایی از ماهیچه ها و پوست هایی که در اطراف آن قرار دارند بریده می شوند. گاهی اوقات این روش جراحی همراه با دیگر روش های جراحی انحام می گیرد. دو نوع روش لیفت پیشانی و ابرو وجود دارد. لیفت کلاسیک و لیفت اندوسکوپیک.

لیفت کلاسیک پیشانی

لیفت کلاسیک پیشانی که با نام کورونال لیفت معروف است با ایجاد یک برش از یک گوش تا گوش دیگر در بالای سر جراحی را آغاز می کند. شاید نیاز باشد که برای اصلاح بالای پیشانی برشی در ناحیه خط رویش موها ایجاد شود.

لیفت آندوسکوپی پیشانی

لیفت آندوسکوپی پیشانی

لیفت اندوسکوپیک پیشانی

جراح پلاستیک برش های کوچک تری در پوست سر ایجاد می کند. اسکوپ ( لوله ای باریک و متصل به دوربین) از یکی از برش ها وارد می شود و بافت ها و عضلات داخلی را مورد بررسی قرار می دهد.

وسیله ای دیگر از برشی دیگر وارد می شود تا تغییرات لازم را ایجاد کند. در این روش بافت ها به صورت موقتی یا دائمی به هم بخیه زده می شوند. این اتصالات، بافت زیرین را برای سال ها محکم نگاه می دارد.

به دلیل اینکه برش های ایجاد شده در این روش کوچک تر هستند، تهاجم این روش جراحی کم تر است و اسکار و جای بخیه کم تری به وجود می آید. همچنین دوران نقاهت کوتاه تر است.

دکتر هیربد بهنام جراح پلاستیک در تهران می باشند. راه های ارتباطی با دکتر هیربد بهنام به شرح زیر است:
شماره ی تماس: ۰۲۱۲۲۶۱۵۳۹۴ و مشاوره رایگان: ۰۹۲۰۳۱۸۲۳۲۸
صفحه اینستاگرام دکتر هیربد بهنام

مراقبت های قبل از لیفت پیشانی

لازم است فرد بداند که دقیقاً قصد دارد چه مواردی را در ظاهر فعلی خود تغییر دهد. تمامی ناحیه پیشانی توسط جراح مورد بررسی قرار می گیرد و حتی پلک بالایی هم به دقت بررسی می گردد.

جراح از بیمار می خواهد که حالات مختلفی را با صورت خود ایجاد کند و در نتیجه می تواند بهترین روش را برای روند جراحی انتخاب کند.
همانند هر جراحی دیگری لیفت ابرو دارای خطرات و عوارضی است. عوارض احتمالی شامل ایجاد اسکار، عفونت و ضعف حرکت ابروها است. در برخی موارد فرد احساس خارش در پوست سر می کند. درباره عوارض و خطرات احتمالی این جراحی بهتر است که با پزشک خود مشورت کنید.

نمونه تزریق فیلر به پیشانی توسط دکتر هیربد بهنام

نمونه تزریق فیلر به پیشانی توسط دکتر هیربد بهنام

مراقبت های بعد از جراحی لیفت پیشانی

لیفت پیشانی در کلینیک و مطب پزشک که مجهز به تمامی امکانات جراحی است انجام می گیرد. در برخی موارد هم این جراحی در بیمارستان انجام می گیرد.

جراحی لیفت پیشانی به صورت سرپایی انجام می گیرد و تقریباً دو ساعت زمان می برد. معمولاً نیازی به بستری بیمار در بیمارستان نیست. نیاز است تا یک نفر همراه بیمار باشد تا شب اول و دوم در کنار وی بماند.
اکثر افراد تحت بیهوشی کلی قرار می گیرند. بعد از جراحی زخم های ایجاد شده با پانسمانی نرم و استریل پوشانیده می شوند. در مدت زمان های مشخص شده نیاز است که پانسمان ها تعویض گردند. همچنین دنبال کردن مراقبت های بعد از جراحی اهمیت بسیار بالایی دارد.

منبع : https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/10784-forehead-lift/recovery-and-outlook

مقالات مرتبط:

لیفت صورت با تزریق فیلر

جوانسازی پوست

تزریق بوتاکس

زاویه سازی صورت با تزریق فیلر

پاسخ

شش − سه =

Call Now Button