Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --> روش تشخیص بینی گوشتی و استخوانی | پهن بودن استخوان بالای بینی | تشخیص نوع بینی

روش تشخیص بینی گوشتی و استخوانی چیست؟!؟

روش تشخیص بینی گوشتی و استخوانی

روش تشخیص بینی گوشتی و استخوانی چیست؟ چگونه می توانیم نوع بینی خود را تعیین کنیم؟

مطمئنا شما هم دوست دارید نوع بینی خود را تشخیص دهید. تعیین نوع بینی تاثیر بسیار زیادی در روند عمل جراحی زیبایی بینی و نتایج حاصل از آن دارد.

شاید شما هم شنیده باشید که جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی از جمله روش های مطرح و پرمخاطب در حیطه ی عمل های زیبایی بینی می باشند.

در ادامه ی مبحث به معرفی ویژگی های بینی های گوشتی و استخوانی و تاثیر آن در نتایج حاصل از عمل جراحی می پردازیم.

نمونه کار جراحی بینی نیمه فانتزی

نمونه کار جراحی بینی نیمه فانتزی دکتر هیربد بهنام

از کجا بفهمیم بینی گوشتی داریم؟

شاید این سوال شما هم باشد که از خود بپرسید؛ از کجا بفهمیم بینی گوشتی داریم؟ در پاسخ به این سوال ابتدا باید ویژگی های بارز یک بینی گوشتی را بدانید و بینی خود را مطابق با این ویژگی ها بررسی نمایید تا درصد گوشتی بودن آن را بیابید.

شاید به وفور شنیده باشید که ویژگی هایی نظیر: پوست ضخیم، کمبود بانک غضروفی و بافت استخوانی از جمله نشانه های بارز یک بینی گوشتی می باشد.

افرادی که بینی های گوشتی دارند، معتقدند که از جراحی زیبایی بینی نتیجه ی دلخواه و ایده آلی کسب نمی کنند!!! آیا در واقعیت هم اینگونه است؟!

در پاسخ به دغدغه ی این افراد باید گفت؛ همانطور که در مبحث تجربه عمل بینی گوشتی بیان شد، میزان تغییر در فرم بینی بیمار متناسب با ساختار و نوع بینی وی اعمال خواهد شد. این تناسب باعث ایجاد نتایج مطلوب و جلوگیری از عوارض نامطلوبی مانند تنگی نفس بعد از عمل جراحی بینی می شود.

پس می توان با کمی تفکر به این نتیجه رسید که مطمئنا هدف از جراحی بینی گوشتی رفع عیوب ظاهری و داخلی بینی فرد و رسیدن به فرم ایده آل و متناسب با چهره ی فرد می باشد.

عکس بینی گوشتی

عکس بینی گوشتی و استخوانی

از کجا بفهمیم بینی استخوانی داریم؟

ویژگی های مشهودی مانند: پوست نازک، بافت استخوانی مستحکم و بانک غضروفی کافی از جمله نشانه های بینی های استخوانی می باشند.

در اغلب افرادی که بینی استخوانی دارند، قوز خفیفی در تیغه ی بینی آن ها وجود دارد. این افراد بیشتر به دلیل برداشتن قوز بینی و ایجاد فرم زیبا تر در بینی خود اقدام به عمل جراحی زیبایی می کنند.

با این حال ممکن است عوامل درمانی نیز در تصمیم گیری فرد دخیل باشند. به طور مثال عارضه هایی مانند: انحراف تیغه بینی، بزرگ شدن شاخک های بینی، پولیپ بینی و یا شکستگی بینی، می توانند دلایل مناسبی برای انجام جراحی رینوپلاستی باشند.

پیشنهاد مطلب: عمل جراحی شاخک های بینی

پهن بودن استخوان بالای بینی

برخی از افراد بینی های پهنی دارند. علت این امر می تواند وجود صفحات پهن غضروفی در بینی این افراد باشد.

در اصطلاح عامیانه هرچه درصد یکی از اجزای تشکیل دهنده ی بینی بیشتر باشد، این جزء نوع بینی را مشخص خواهد کرد. بنابراین می توان اصطلاح بینی های غضروفی را برای این افراد به کار برد.

در جراحی زیبایی بینی، صفحات غضروفی برش داده می شوند تا بتوان از این طریق فرم زیباتری در ظاهر بینی فرد ایجاد نمود.

عکس بینی غضروفی

عکس بینی غضروفی

تفاوت بین جراحی بینی گوشتی و استخوانی

همانطور که در ابتدای مطلب هم مطرح شد؛ نوع بینی و ساختار آن تاثیر زیادی در روند جراحی و نتایج حاصل از آن خواهد داشت.

  • به طور مثال در عمل بینی فانتزی استخوانی؛ جراح پلاستیک فرصت و فضای بیشتری برای اعمال تغییرات مورد نیاز و رفع عیوب موجود، دارد.

به همین دلیل است که افرادی که دارای اسکلت استخوانی و بافت غضروفی کافی در بینی خود باشند، کاندید مناسب تری برای عمل های زیبایی فانتزی و یا عروسکی خواهند بود.

  • در جراحی بینی های گوشتی نیز باید تغییرات متناسب با ساختار بینی فرد ایجاد شوند تا در عین برطرف شدن عیوب موجود بتوانند زیبایی بیشتری به ظاهر و فرم بینی بیمار بیافزایند.
  • در برخی از افرادی که بانک غضروفی بسیار کمی دارند و یا در تصادف های شدید دچار صدمات جدی شده اند، جراح بینی برای ایجاد نتایج معقول و ایده آل از تکنیک پیوند غضروف استفاده می نمایند.

پیشنهاد مطلب: درمان قطعی انحراف بینی

 

چکیده کلام

روش تشخیص بینی گوشتی و استخوانی بسیار ساده می باشد. شما با آگاهی یافتن نسبت به ویژگی های مشخص هرکدام از انواع بینی می توانید تشخیص صحیحی در این زمینه داشته باشید.

با این حال می توانید با بهترین جراح بینی در تهران مشورت نمایید تا اطلاعات بیشتری در مورد نوع بینی خود پیدا کنید و بتوانید تصویر سازی مناسبی از نتایج حاصل از عمل جراحی خود داشته باشید.

شما عزیزان می توانید برای کسب مشاوره و اطلاعات لازم جهت عمل جراحی شاخک های بینی از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره ی تماس: ۰۲۱۲۲۶۱۵۳۹۴ و مشاوره رایگان: ۰۹۲۰۳۱۸۲۳۲۸
صفحه اینستاگرام دکتر هیربد بهنام

پاسخ

3 × 1 =

Call Now Button