بهترین راه برای جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

امروزه روش های نوینی که برای جوانسازی پوست استفاده می شوند، می توانند تغییرات شگرفی در ظاهر فرد ایجاد نمایند. تکنیک های جدید با حداقل عوارض جانبی موجب افزایش حجم در نواحی مختلف صورت می گردند. یکی از روش های جوانسازی پوست که امروز بسیار پرطرفدار نیز شده است، استفاده از روش های غیر جراحی می باشد.

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

با استفاده از تکنیک های جوانسازی پوست بدون جراحی، مراجعین می توانند زیبایی و جذابیت خود را در سریع ترین زمان ممکن، بدون درد و بدون دوران نقاهت بازیابند. این روش ها نه تنها سریع تر و آسان تر از روش های جراحی می باشند، بلکه سلامتی و ایمنی بیمار را نیز در حین انجام آن تضمین می نمایند. در ذیل به برخی از مهم ترین تکنیک های جوانسازی پوست بدون جراحی اشاره می نماییم:

تزریق بوتاکس

پرطرفدارترین روش غیر جراحی جوانسازی پوست، تزریق بوتاکس می باشد. این تکنیک از سال ۲۰۱۱ به میزان ۸% افزایش یافته و در سال ۲۰۱۲ استفاده از بوتاکس توسط ۶٫۱ میلیون نفر در دنیا به ثبت رسیده است.

بوتاکس که از سم بوتولینوم توکسین گرفته شده، می تواند به طور موقتی خطوط ریز و یا حتی عمیق پوست را برطرف نماید. تزریق بوتاکس در نواحی از صورت از جمله خط عمودی اخم میان دو ابرو، خطوط پیشانی، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ها و خط خنده انجام می شود.

دکتر هیربد بهنام متخصص گوش،حلق و بینی، و جراح پلاستیک و زیبایی در تهران می باشند. راه های ارتباطی با دکتر هیربد بهنام به شرح زیر است:
شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۶۱۵۳۹۴
صفحه اینستاگرام دکتر هیربد بهنام

بوتاکس می تواند به صورت موقتی عضلات ناحیه مورد تزریق را فلج کرده و از کار بیاندازد. با از کار افتادن عضلات صورت، چین و چروک هایی که بر اثر سال ها اخم کردن و یا خندیدن بر روی صورت نقش بسته بودند از بین رفته و پوست صورت شما نرم تر، جوان تر و تازه تر به نظر می رسد.
همچنین از تزریق بوتاکس در موارد درمانی همچون تعریق بیش از حد زیر بغل و دست ها، کاهش اسپاسم های عضلانی در گردن و چشم و البته کاهش سردرد های میگرنی استفاده می شود. تزریق بوتاکس روشی سریع و راحت برای جوانسازی پوست می باشد که توسط پزشک متخصص قابل انجام است.

تزریق ژل

دومین روش پرطرفدار برای جوانسازی پوست با روش های غیر جراحی، تزریق فیلر یا ژل می باشد. روند افزایش سن موجب کاهش سطح تولید کلاژن پوست می شود. این کاهش تولید کلاژن می تواند سبب افزایش چین وچروک های ریز و خط و خطوط درشت و کاهش حجم در برخی نقاط صورت گردد.
کاهش سطح کلاژن در بدن، بر روی بافت پوست اطراف چشم ها، دهان، گونه ها، چانه، ابرو و بینی تأثیر منفی می گذارد. تزریق ژل می تواند به طور موقتی موجب افزایش حجم در این نقاط شده و برجسته شدن لب ها، کاهش عمق خط خنده و حتی از بین بردن جای اسکار را به شما هدیه دهد. در واقع تزریق ژل می تواند به عنوان پر کننده بافت نرم استفاده شود.

نمونه تزریق فیلر لب توسط دکتر هیربد بهنام

نمونه تزریق فیلر لب توسط دکتر هیربد بهنام

تزریق ژل از اولین سال های ورود به حوزه پزشکی و زیبایی تا به امروز بسیار پرطرفدار بوده است، به طوریکه در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱٫۴ میلیون نفر در سطح دنیا متقاضی تزریق ژل بوده اند. به منظور حداقل نمودن عوارض جانبی و رسیدن به بهترین نتایج، این پروسه می بایست توسط پزشک متخصص انجام پذیرد.

سایر مقالات ارائه شده:

جراحی بینی

جراحی آندوسکوپی سینوس

جراحی زیبایی گوش

منبع:
Source: https://www.mdmag.com/medical-news/top-3-non-surgical-facial-rejuvenation-procedures

پاسخ

4 × چهار =