جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک نوعی روش جراحی برای درمان افتادگی پلک ها است. در طول این جراحی پلاستیک پوست ها، عضلات و چربی های شل و افتاده و اضافه برداشته می شوند و به این ترتیب شلی ناحیه اطراف چشم ها بهبود می یابد.

افراد مناسب جراحی زیبایی پلک

چه فردی کاندیدای مناسبی برای جراحی بلفاروپلاستی است؟
جراحی پلک برای افرادی که به دنبال راه های درمانی جهت بازگرداندن ظاهر جوان خود هستند، مناسب است. شل شدن پوست اطراف چشم ها بخشی طبیعی از فرایند بالا رفتن سن و سال است.

ولی در صورتی که فرد شل شدن و افتادگی پلک ها را موردی آزاردهنده بیاید احتمالاً برای درمان اقدام می کند. همچنین افرادی که در زیر چشم ها پف دارند هم برای جراحی بلفاروپلاستی اقدام می کنند.

  • در برخی موارد هم ابروها دچار افتادگی می شوند که در این صورت هم نیاز به انجام جراحی است.
    در صورتی که فرد سیگاری نباشد و به بیماری مزمنی مبتلا نباشد، احتمال بروز خطرات و ریسک های مرتبط با جراحی کاهش می یابد.
  • بلفاروپلاستی برای برخی افراد نه به دلایل زیبایی که به دلایل درمانی انجام می گیرد. در صورتی که به دلیل شل شدن پلک بالا بینایی فرد محدود شده باشد احتمالاً جراحی بلفاروپلاستی اجتناب ناپذیر می گردد. این افراد هنگامی که به بالا نگاه می کنند دیدشان مسدود می شود و مشکلات عدیده ای را تجربه می کنند.
دکتر هیربد بهنام متخصص گوش، حلق و بینی، و جراح بینی در تهران می باشند. راه های ارتباطی با دکتر هیربد بهنام به شرح زیر است:
شماره ی تماس: ۰۲۱۲۲۶۱۵۳۹۴ و مشاوره رایگان: ۰۹۲۰۳۱۸۲۳۲۸
صفحه اینستاگرام دکتر هیربد بهنام

آمادگی برای جراحی بلفاروپلاستی

آمادگی برای جراحی پلک فرایند پیچیده ایست. در ابتدا باید طی جلسه مشاوره با جراح پلاستیک خود درباره نگرانی ها و شکل دلخواه پلک صحبت کنید. سپس لازم است که از پزشک خود درباره میزان تجربه و تعداد جراحی هایی که انجام داده است سوالات لازم را بپرسید.
قبل از اینکه این جراحی را انجام دهید نیاز است که برخی آزمایشات انجام گیرد. معاینه فیزیکی برای بررسی و اندازه گیری های لازم مورد نیاز است. تست بینایی و تست پارگی انجام می گیرد و در پایان پزشک عکس هایی را از پلک بیمار می گیرد. درباره داروهایی که مصرف می کنید حتماً پزشک خود را در جریان قرار دهید. از جمله این داروها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– داروهای تجویزی
– داروهای بدون نسخه
– داروهای گیاهی

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی پلک

احتمالاً از بیمار خواسته می شود که مصرف تمامی داروهایی که احتمال خونریزی را بالا می برند را قطع کند. از جمله این داروها می توان به ایبوپروفن و وارفارین اشاره کرد. همچنین نیاز است که از چندین هفته قبل از جراحی مصرف سیگار قطع گردد.
آمادگی های لازم برای چند روز اول بعد از جراحی هم باید انجام گیرد. به دلیل تورم پلک ها احتمالاً انجام برخی فعالیت ها محدود می شود. همچنین نیاز به شخصی برای رساندن بیمار به منزل بعد از جراحی می باشد.

بیهوشی در جراحی بلفاروپلاستی

این جراحی به صورت سرپایی انجام می گیرد. بدین معنا که مدت کوتاهی بعد از جراحی فرد مرخص می شود و می تواند به منزل برود. بیهوشی کلی تنها برای برخی افراد انجام می گیرد. پلک بالا ابتدا جراحی می شود و سپس پلک پایین مورد جراحی قرار می گیرد.

منبع : https://www.healthline.com/health/blepharoplasty#procedure

پاسخ

7 + چهارده =

Call Now Button