با تزریق فیلر زیباتر شوید!!!

تزریق فیلر

تزریق فیلر چه تاثیری در جوانسازی پوست دارد؟

آیا تزریق فیلر عوارض دارد؟

فیلرها معمولاً از ترکیباتی همچون کلاژن، هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسید تشکیل شده اند و با کاهش و یا از بین بردن چین و چروک های صورت، بهبود اسکارها، افزایش حجم لب ها و بازیابی حجم از دست رفته برخی از نواحی صورت، موجب جوانسازی پوست می شوند. هیالورونیک اسید فیلری است که به طور طبیعی در بدن همه ما وجود دارد.

با افزایش سن، پوست صورت همه ما مستعد ایجاد چین و چروک و افتادگی می شود. همچنین قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور آفتاب و سال ها حرکات ماهیچه های صورت (در هنگام جویدن غذا، اخم کردن و لبخند زدن) به میزان زیادی به بافت های صورت آسیب وارد می کند.

دکتر هیربد بهنام متخصص گوش،حلق و بینی، و جراح پلاستیک و زیبایی در تهران می باشند. راه های ارتباطی با دکتر هیربد بهنام به شرح زیر است:
شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۶۱۵۳۹۴
صفحه اینستاگرام دکتر هیربد بهنام

مزایای تزریق فیلر

فیلرها برای کوتاه و یا بلند مدت بوده و در نواحی کوچک و خاصی از صورت تزریق می شوند و انواع مختلفی دارند. هر کدام از انواع فیلرها به منظور خاصی تزریق می شوند. برخی از فیلرها برای کاهش چین و چروک و برخی دیگر برای افزایش حجم نواحی صورت همچون لب ها استفاده می شوند.

پزشک متخصص می تواند شما را در انتخاب فیلر مناسب یاری نماید. تزریق فیلر در نواحی از صورت که به دلیل کاهش بافت چربی و کلاژن قوام خود را از دست داده اند، می تواند اثر بخش باشد. با افزایش سن، بافت صورت حجم خود را از دست داده، خط خنده و خط اخم عمیق تر شده و لب ها باریک تر می شوند.

انواع فیلر

در ذیل به برخی از شناخته شده ترین انواع فیلر اشاره می نماییم:

  •  فیلر ژوویدرم

فیلر ژوویدرم از ژل هیالورونیک اسید تشکیل شده است. ژوویدرم نیز ماده ای است که به طور طبیعی در پوست بدن وجود دارد و موجب حجم دهی، هیدراته و مرطوب نمودن پوست پس از تزریق می گردد. در صورتیکه ژوویدرم به وسیله تزریق فیلر وارد بدن شود، می تواند به طور موقتی چین و چروک ها را کاهش داده و خط و خطوط عمیق را تاحد زیادی از بین ببرد. ژوویدرم همانند بوتاکس از ماده ای به نام آلرگان ساخته شده است.

نمونه زاویه سازی فک با تزریق فیلر توسط دکتر هیربد بهنام

نمونه زاویه سازی فک با تزریق فیلر توسط دکتر هیربد بهنام

  • فیلر رستالین

فیلر رستالین یک ژل غیر زیستی قابل تجزیه است که از هیالورونیک اسید و رستالین تشکیل شده است. این فیلر موجب افزایش حجم در برخی از نقاط مشخص می گردد. معمولاً فیلر رستالین را به منظور پر کردن خط و خطوط و کاهش چین و چروک های اطراف دهان و چشم ها به نواحی محدود مورد نظر تزریق می کنند.

نحوه تزریق فیلر

مدت زمان پروسه تزریق فیلر چقدر است؟

مدت زمان پروسه تزریق فیلر لب معمولاً ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بوده ولی بسته به وسعت ناحیه مورد نظر و وضعیت فرد متفاوت می باشد.

عوارض تزریق فیلر

تزریق فیلر لب نیز همچون هر پروسه دیگر در صورتیکه توسط فرد غیر متخصص صورت پذیرد، می تواند عوارض جانبی جبران ناپذیری با خود به همراه داشته باشد. اما در ذیل به برخی از مهم ترین عوارض احتمالی این عملیات اشاره می نماییم:

·         واکنش های آلرژیک

·         احساس سوزش در ناحیه مورد نظر

·         بی حسی

·         قرمزی پوست به صورت موقتی

·         تورم

·         درد

·         کبودی و بد رنگی های پوست

نمونه تزریق فیلر لب دکتر هیربد بهنام

نمونه تزریق فیلر لب دکتر هیربد بهنام

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

دوران نقاهت و مدت زمان ریکاوری برای فیلرهای رایجی که به منظور جوانسازی پوست انجام می شوند، حداقل می باشد و بیماران بلافاصله پس از تزریق می توانند به محل کار و فعالیت های روزمره خود بازگردند. اما فعالیت های بدنی شدید و قرار گرفتن در معرض مستقیم تابش نور آفتاب و گرما می بایست در ۲۴ ساعت اولیه محدود گردد.

Source: https://www.facialesthetics.org/patient-info/facial-esthetics/wrinkle-treatment/facial-fillers-injections/

سایر مقالات ارائه شده:

جراحی بینی

جراحی آندوسکوپی سینوس

تزریق بوتاکس

پاسخ

هفت − چهار =

Call Now Button