شگفتی های جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق سم بوتولینوم مانند بوتاکس و دیسپورت، از جمله درمان ها در حوزه پزشکی هستند که به شل شدن عضلات و ماهیچه های صورت کمک می کنند. چین و چروک و خطوطی که در پی بالا رفتن سن بر روی نواحی مختلف صورت از جمله پیشانی و اطراف چشم ها ظاهر می شوند، با تزریق بوتاکس از بین خواهند رفت.

 • این تزریق به بهبود موقت زیبایی ظاهری کمک می کند، بی آن که نیازی به جراحی باشد.

 

این مورد را نیز در نظر داشته باشید که بوتاکس علاوه بر جنبه زیبایی، جنبه درمانی نیز دارد و از این تزریق در درمان مواردی مانند:

 • پرکاری مثانه
 • تعریق زیاد
 • میگرن های مزمن، نیز استفاده می شود.
دکتر هیربد بهنام متخصص گوش،حلق و بینی، و جراح پلاستیک و زیبایی در تهران می باشند. ایشان از بهترین مواد با بالاترین کیفیت به منظور جوانسازی پوست استفاده می نمایند. به منظور تزریق بوتاکس از راه های زیر با دکتر هیربد بهنام ارتباط برقرار کنید:
شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۶۱۵۳۹۴
صفحه اینستاگرام دکتر هیربد بهنام

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به عنوان روشی برای جوانسازی پوست، مزایای زیر را به همراه دارد:

 • نتایج طبیعی و قابل مشاهده بدون نیاز به جراحی
 • بعد از تزریق، فرد بلافاصله قادر به انجام فعالیت های روزانه خود می باشد
 • این روش کاملا بدون درد است، و برای اینکه بیمار کوچک ترین احساس ناخوشایندی نداشته باشد، از مواد بی حس کننده نیز استفاده می شود
 • داشتن پوستی نرم و لطیف بعد از تزریق، باعث می شود تا شما ظاهر طبیعی تری داشته باشید و شاید بسیاری از افراد متوجه تزریق بوتاکس در شما نشوند

تزریق بوتاکس، محدودیت هایی را نیز به همراه دارد، به عنوان مثال، نتایج این تزریق دائمی نیست و افزایش سن می تواند باعث ظاهر شدن مجدد چین و چروک ها شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

بهتر است بوتاکس در دوران بارداری و یا شیردهی تزریق نشود، چرا که می تواند عوارضی را برای جنین به همراه داشته باشد. توصیه می شود این تزریق در افراد مبتلا به بیماری های عصبی و یا افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند، انجام نشود.

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

پیش از تزریق بوتاکس چه باید کرد؟ آیا آمادگی خاصی نیاز می باشد؟

تزریق بوتاکس، کمترین میزان آمادگی را نیاز دارد. معمولا بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران به بررسی سوابق پزشکی و یا هر گونه واکنش آلرژیک در گذشته بیمار می پردازد.

قبل از تزریق، هر گونه آرایش باید از روی ناحیه مورد نظر برای تزریق شسته و پاک شود.

توصیه می شود مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین قطع شود، چرا که این قبیل داروها احتمال بروز تورم ر ا افزایش می دهند.

مکانیسم عمل تزریق بوتاکس به چه صورت می باشد؟

بوتاکس، سیگنال های عصبی و انقباضات عضلانی را به  طور موقت فلج می کند و مانع از روند تشکیل خطوط و چین و چروک بر روی پوست می شود. تزریق بوتاکس، روشی است با کمترین میزان تهاجم و بدون نیاز به ایجاد برش و یا استفاده از بیهوشی.

در طول این تزریق، سوزن ظریف و باریکی به عمق ۳ تا ۵ سانتی متری بافت مورد نظر تزریق می شود. در نواحی مانند ما بین دو ابرو، سه تزریق نیاز می باشد. کل مدت زمان این تزریق در حدود ده دقیقه (کمی کمتر و یا بیشتر) طول  می کشد.

عوارض تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس، عوارض و خطری را به همراه دارد؟

ممکن است بعد از تزریق، علائمی از قبیل تورم، سر درد، گردن درد، خشکی چشم و یا تاری دید مشاهده شود، که البته بعد از گذشت چند روز از تزریق برطرف خواهند شد. در صورت ادامه دار شدن علائم، پزشک را  در جریان قرار دهید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق، از مالیدن، ماساژ دادن و یا وارد آوردن فشار به ناحیه تزریق خودداری کنید. این قبیل اقدامات باعث پخش شدن سم بوتولینوم به سایر نواحی می شوند و باعث می شوند اثرات این تزریق از بین برود.

در صورتی که تزریق ما بین ابروها انجام شده باشد، از خم کردن و یا دراز کشیدن بر روی صورت باید به مدت سه تا چهار ساعت خودداری شود.

هیچ گونه محدودیتی در انجام کارها بعد از تزریق وجود ندارد و فرد بلافاصله قادر به انجام کارها و فعالیت های روزانه خود خواهد بود.

آن چه که اهمیت دارد این است که فرد باید انتظارات واقع بینانه ای از تزریق بوتاکس داشته باشد. معمولا  یک تا دو روز  بعد از جراحی، نتایج این تزریق مشهود می باشد و گاهی بعد از گذشت چهار ماه، فرد به نتیجه دلخواه و  ایده آل خود خواهد رسید.

گاهی تکرار دفعات تزریق می تواند نتایج درخشان تری را به همراه داشته باشد.

سوالات متداول تزریق بوتاکس

 • آیا تزریق بوتاکس با درد همراه می باشد؟

تزریق بوتاکس درد ندارد. دردی که برخی بیماران از آن می گویند در واقع احساس ناخوشایندی است که هنگام وارد شدن سوزن به پوست احساس می شود. با تزریق ماده به زیر پوست، برخی فیبرهای عصبی به طور موقت تحریک می شوند.

 • چند جلسه درمان تزریق بوتاکس نیاز می باشد؟

در صورتی که تزریق به خوبی انجام شود، نتایج چند روز بعد از تزریق مشهود خواهد بود. در بیشتر موارد، نتایج اصلی این تزریق ده تا چهارده روز بعد از تزریق ظاهر می شود که به مدت سه ماه و یا  بیشتر نیز ماندگاری خواهد داشت.

گاهی نیاز به تمدید و یا تکرار این تزریق چند ماه بعد نیاز می باشد تا نتایج بهتری حاصل گردد.

 • در صورتی که این تزریق تنها یک بار انجام شود، چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که فرد جهت تزریق های بعدی مراجعه نکند، باید این انتظار را داشته باشد که چین و چروک ها با از بین رفتن اثر تزریق، مانند قبل مجدد ظاهر شوند. اما نکته ای که وجود دارد این است که  ادامه ندادن تزریق، منجر به تشدید چین و چروک ها و خطوط نخواهد شد.

 • آیا ورزش بعد از تزریق بوتاکس ممنوع می باشد؟

هیچ گونه محدودیتی برای انجام کارهای روزانه و عادی وجود ندارد. اما توصیه می شود از فعالیت های سنگین مانند خم و راست شدن و یا دویدن های طولانی مدت خودداری شود.

 • آیا بعد از تزریق بوتاکس، می توان آرایش کرد؟

بله، ممنوعیتی برای آرایش وجود ندارد. اما توصیه می شود این کار به مدت چند ساعت به تعویق بیفتد تا مواد آرایشی تاثیری بر نتیجه تزریق نگذارند. در ضمن، اگر فردی نسبت به آرایش صورت خود اقدام کرد، باید مراقب باشد تا فشاری به ناحیه ای که تزریق انجام شده، وارد نشود.

پاسخ

سه × 1 =

Call Now Button