بهترین سن برای عمل بینی گوشتی

بهترین سن برای عمل بینی گوشتی

بهترین سن برای عمل بینی گوشتی چه موقع است؟ آیا سن عامل محدود کننده ای در جراحی بینی گوشتی می باشد؟

بررسی همه جانبه ی جراحی بینی و ارزیابی آمادگی خود برای تجربه ی این عمل جراحی، می تواند عامل مهمی در تصمیم گیری منطقی و مثمرثمر باشد. عمل بینی قبل از سن مجاز و یا حتی بالاتر از سن تعیین شده می تواند تبعات بدی را به همراه داشته باشد و بیمار را متحمل عوارض نامطلوبی بسازد.

حال به نظر شما پایین ترین و بالاترین سن برای اقدام به عمل زیبایی یا درمانی بینی چیست؟ آیا معیار مشخصی برای تعیین محدوده ی سنی جراحی بینی مورد نظر است؟

در ادامه ی این مبحث قصد بررسی سن مناسب برای عمل جراحی بینی را داریم. همراه ما باشید تا به پاسخ سوالات فوق الذکر دست یابید.

ویژگی بینی های گوشتی

در ابتدا لازم دانستیم خصوصیات بینی گوشتی را شرح دهیم. بینی های گوشتی در اصلاح؛ دارای پوست ضخیم، اسکلت استخوانی ضعیف و غضروف ناکافی می باشد.

اکثر بینی های گوشتی حالت پهن همراه با بافت چربی زیاد، دارند. ناکافی بودن بانک غضروفی و استحکام بافت استخوانی بینی های گوشتی، روند جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد.

ولی این بدین معنی نیست که بینی های گوشتی مناسب جراحی رینوپلاستی نیستند!!! به خاطر داشته باشید اگر بینی های گوشتی طبق اصول مخصوص به خود و با توانایی و مهارت بالا جراحی شوند، هم فرم و حالت بهتری بعد از عمل پیدا می کنند و هم مشکلات و عیوب داخلی آن ها درمان خواهد شد.

  • بنابراین با کمی تامل می توان؛ فرضیه ی بازگشت بینی های گوشتی بعد از عمل جراحی به حالت اولیه را، رد کرد!!!

هدف اصلی از عمل بینی گوشتی

با توجه به اینکه اهداف مختلفی برای عمل زیبایی بینی مطرح می باشد، با این حال بعد زیبایی آن غیرقابل انکار است.

اگر از کسانی که تجربه عمل بینی گوشتی داشته اند بپرسید؛ چه نتیجه ای از عمل خود گرفته اند؟! مطمئنا در پاسخشان به زیباتر شدن فرم بینی خود اشاره می کنند.

خوشبختانه عمل بینی می تواند همزمان با رفع عیوب داخلی، مشکلات تنفسی، درمان قطعی انحراف تیغه و… به اصلاح فرم و ظاهر بینی نیز کمک کند.

همچنین اگر فردی کاندید مناسبی برای جراحی آندوسکوپی سینوس باشد، می تواند این عمل را حین جراحی زیبایی بینی انجام دهد و از این طریق با یک تیر دو نشان بزند!

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی

در این قسمت می خواهیم به معرفی بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی بپردازیم. همانطور که می دانید بافت بینی نیز همزمان با رشد انسان، رشد می کند.

بنابراین از نظر اکثر جراحان پلاستیک دنیا، بهترین زمان برای انجام جراحی رینوپلاستی، بعد از تکمیل رشد بافت بینی است. بنابراین مهم ترین ملاک برای تعیین سن مناسب برای جراحی بینی، به اتمام رسیدن رشد این عضو می باشد.

این رشد ممکن است در هر فرد با هر جنسیتی متفاوت باشد. با این حال با مراجعه ی حضوری به متخصص گوش، حلق و بینی شرایط و وضعیت حفره ی بینی بیمار مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد.

پزشک متخصص می تواند بعد از بررسی های لازم، آمادگی بیمار برای تجربه ی عمل بینی را تعیین نماید.

نمونه جراحی بینی گوشتی دکتر هیربد بهنام

نمونه جراحی بینی گوشتی دکتر هیربد بهنام

کمترین سن جراحی بینی

همانطور که در بالا به آن اشاره شد؛ جراحی بینی باید بعد از تکمیل رشد و نمو بافت بینی صورت پذیرد. اگر جراحی بینی زودتر از موعد انجام شود، نه تنها نتایج حاصل از آن ماندگار نخواهد بود، بلکه بیمار با مشکلات جدی ظاهری و درمانی، روبرو خواهد شد.

با این حال طبق آمار و تجربه ی بدست آمده، کمترین سن برای بانوان (۱۶ سالگی) و برای آقایان (۱۸ سالگی) تخمین زده می شود.

ولی به خاطر داشته باشید؛ جراح پلاستیک بهترین زمان برای انجام عمل زیبایی بینی را تعیین می کند.

بالاترین سن برای عمل بینی

تعیین بالاترین سن برای عمل بینی متناسب با شرح حال بیمار، شرایط جسمانی و روحی او سنجیده می شود. ولی در کل بالاترین سن برای عمل بینی، ۶۰ سالگی در نظر گرفته می شود.

آمادگی بیمار برای بیهوشی، کیفیت پوست بیمار، بیماری های زمینه ای، شرایط جسمانی بیمار و… از جمله عوامل و پارامترهای مهم در تعیین بالاترین سن برای عمل رینوپلاستی هستند.

بهترین زمان برای عمل بینی

فرض کنید خود شما تصمیم به عمل زیبایی بینی دارید. دوست دارید چه نتایجی از این جراحی کسب کنید؟ مطمئنا هیچ فردی را پیدا نمی کنید که نسبت به نتیجه ی عمل جراحی خود (چه زیبایی و چه درمانی) بی تفاوت باشد.

اگر به دنبال کسب بهترین نتایج از عمل جراحی خود می باشید، پس باید جوانب زیادی را در نظر بگیرید و ارزیابی کنید.

زمانی که رشد بافت بینی به اتمام رسیده باشد، بهترین آمادگی را برای فرم پذیری و اعمال تغییرات از سوی جراح پلاستیک را دارد. بنابراین اگر جراحی بینی در زمان مناسب انجام پذیرد، نتایج ایده آل و ماندگاری را به ارمغان میاورد.

 

تناسب چهره با عمل بینی

همانطور که می دانید بینی عضو مهم و تاثیر گذاری در جذابیت و نمای ظاهری چهره ی انسان داد. هرگونه تغییر در این بافت می تواند چهره ی فرد را دگرگون سازد.

یکی از نکات مهمی که در تناسب اعضای چهره مطرح می باشد، انجام هر عمل جراحی در زمان مناسب است. یعنی اگر بافت بینی به رشد کامل خود رسیده باشد می توان با انجام تغییرات مورد نیاز روی آن، تناسب چهره ی فرد و جذابیت او را افزایش داد.

  • در غیر این صورت ممکن است عمل بینی در سن نامناسب، عامل مهمی در مخل ساختن تناسب اعضای چهره باشد.

خلاصه کلام

به منظور اطلاع از بهترین سن برای عمل بینی گوشتی، لازم است روند رشد بافت بینی را مد نظر قرار داد. استحکام اسکلت استخوانی و تکمیل رشد بافت بینی می توانند تاثیرات مهم و مستقیمی در نتایج حاصل از عمل جراحی بینی داشته باشند.

بنابراین تا تکمیل رشد بینی، از اعمال هرگونه تغییر در این عضو خودداری کنید و آن را به زمان مناسب (بعد از اتمام رشد بافت بینی) موکول نمایید.

برای بررسی روند رشد بینی خود می توانید به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید تا شرایط و وضعیت حفره ی بینی شما مورد ارزیابی قرار بگیرد. پزشک متخصص با انجام معاینات لازم و بررسی وضعیت بافت بینی می تواند، بهترین زمان برای انجام جراحی زیبایی یا درمانی را تعیین نماید.

 

پاسخ

بیست − 16 =

Call Now Button