بهترین دکتر تزریق بوتاکس تهران

بهترین دکتر تزریق بوتاکس تهران

آیا به دنبال بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران می باشید؟ به چه علت تمایل به تزریق بوتاکس دارید؟

آیا از مزایای تزریق بوتاکس با خبرید؟

با نگاهی به اطراف خود می توانید شیوع و محبوبیت اقدامات زیبایی را نظاره گر باشید. افراد زیادی با هر نوع جنسیت و در هر سنی تمایل به زیبایی دارند و انجام برخی اقدامات را در جهت حفظ و تقویت زیبایی خود مهم می دانند.

همانطور که در مقاله ی جوانسازی پوست بیان شد؛ پوست صورت از جمله نقاط عطف در زیبایی و گیرایی افراد می باشد. خاصیت ارتجاعی و استحکام بافت پوست به مرور زمان کاهش پیدا می کند و این امر یکی از علل بسیار مهم در ایجاد چین و چروک های پوستی می باشد.

چین و چروک های پوستی مانع مهم و موثری در مختل نمودن گیرایی و جذابیت چهره ی افراد می باشد. به گونه ای که بسیاری از افراد تمایل دارند تا این عارضه را با انجام تزریقات زیبایی درمان نمایند.

دکتر هیربد بهنام (جراح و متخصص گوش، حلق و بینی در تهران)

دکتر هیربد بهنام (جراح و متخصص گوش، حلق و بینی در تهران)

میل به زیبایی و زیبا بودن از بنیادی ترین نیازهای فطری انسان با هر نوع جنسیتی است. این مقوله باعث شده است که محققان زیادی در سطح دنیا روش های نیمه تهاجمی یا تهاجمی برای پاسخگویی به نیاز انسان، ابداع کنند تا از این طریق توانند افراد را به ایده آل های خودشان برسانند.

خوشبختانه پیشرفت علم به قدری زیاد بوده است که زاییده ی آن؛ ابداع روش های نو ظهور و کارآمد شده است که توجه افراد را به خود جلب کرده است. شاید در زمان های قدیم یکی از روش های قطعی برای رسیدن به زیبایی و جبران جوانی، اعمال جراحی و تهاجمی بود.

ولی در حال حاضر با تنوع در روش های جوانسازی پوست و ظهور روش های جدید غیرتهاجمی، می توانید در ظرف مدت کوتاهی بدون اینکه زیر تیغ جراحی بروید، زیبا شوید.

هدف از تزریق بوتاکس

با توجه به ماهیت بوتاکس شاید به ذهن کمتر کسی می رسید که از یک سم می توان در جوانسازی و جبران شادابی پوست استفاده کرد!!! دانشمندان با تحقیق روی بوتاکس و آزمون و خطا روی این سم، توانستند به کاربردهای زیبایی یا حتی درمانی آن پی ببرند.

آمارها حاکی از آن بود که با تزریق بوتاکس به پوست می توان چین و چروک های آن را برطرف نمود. چه چیزی بهتر از این؟! مکانیسم تاثیر بوتاکس؛ کاهش تحریک عضلات صورت می باشد و از این طریق می تواند تاثیرات مثبت و مثمرثمری روی کاهش چین و چروک و افتادگی های پوستی داشته باشد.

انواع بوتاکس

انواع مختلفی از محصولات سم بوتولینوم (سم A وB  وجود دارد که هر کدام استفاده های خاص خود را دارند (به طور مثال: مشکلات چشمی، سفتی یا اسپاسم عضلات، زیبایی و از بین بردن چین و چروک و …).

برند های مختلفی از این دارو وجود دارد که هر کدام باید به مقدار مشخصی استفاده شوند. پزشک متخصص مناسب ترین محصول را برای فرد انتخاب می کند.

کاربرد تزریق بوتاکس

سم بوتولینوم برای درمان برخی بیماری های خاص چشمی و پلک زدن غیر ارادی پلک ها هم به کار می رود ولی بیشترین استفاده ای که از این سم می شود به عنوان از بین بردن چین و چروک با فلچ کردن ماهیچه های مرتبط است.

 • این نوع سم به ریلکس کردن ماهیچه ها کمک می کند و در نتیجه چین و چروک ها ظرف چند روز از بین می روند.
 • این سم که با نام بوتاکس شناخته شده تر است برای درمان های دیگری هم مورد استفاده قرار می گیرد که در این مطلب نمی گنجد.

تزریق بوتاکس برای درمان عرق کردن

تزریق بوتاکس برای درمان عرق کردن بیش از حد و ترشح بیش از حد بزاق دهان به کار می رود. این نوع سم، مواد شیمیایی که تبدیل به عرق و بزاق دهان می شوند را مسدود می کند.

 • این روش یک روش درمانی قطعی نیست و زمانی که اثر این دارو از بین می رود نیاز است که در صورت لزوم درمان دوباره تکرار شود.
مزایای تزریق بوتاکس

مزایای تزریق بوتاکس

دکتر بوتاکس خوب در تهران

شاید در اطراف خود مراکز غیر درمانی و نامطئنی برای تزریق بوتاکس دیده باشید. متاسفانه بسیاری از افراد ناشی اقدام به تزریق بوتاکس می نمایند و نتیجه ی آن ایجاد عوارض نامطلوب و حتی غیرقابل جبران برای فرد می شود.

بسیاری از سالن های زیبایی و یا حتی برخی داروخانه ها ممکن است تزریق زیبایی انجام دهند. اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید تزریق بوتاکس در این مراکز ممکن است چه عوارضی به دنبال داشته باشد؟ آیا نباید هرکاری را به متخصص آن سپرد؟

مطمئنا پزشک متخصص با آناتومی بدن انسان کاملا آشنا می باشد و از بهترین مواد و تجهیزات استفاده می نماید تا با در نظر گرفتن سلامتی و سلیقه ی بیمار بتواند نتایج معقول و رضایت بخشی را به ارمغان آورد.

دکتر هیربد بهنام متخصص گوش، حلق و بینی، و جراح پلاستیک در تهران می باشند. راه های ارتباطی با دکتر هیربد بهنام به شرح زیر است:
شماره ی تماس: ۰۲۱۲۲۶۱۵۳۹۴ و مشاوره رایگان: ۰۹۲۰۳۱۸۲۳۲۸
صفحه اینستاگرام دکتر هیربد بهنام

روش تزریق بوتاکس

قبل از هر بار تزریق بوتاکس نیاز است که دستورالعمل های مربوطه را بخوانید. مراقبت های بعد از این روش درمانی اهمیت بسیار بالایی دارد. این دارو با تزرق به نواحی مشخص، عضلات خاصی از صورت را که چین و چروک ها را ایجاد می کنند، فلج می کند. برای درمان عرق کردن بیش از حد این دارو به پوست تزریق می شود.

دوزی که باید برای هر شخص استفاده شود و تعداد دفعات مورد نیاز برای تزریق متفاوت است. همچنین میزان ماندگاری این سم در بدن هر شخص متفاوت است.

بر اساس عکس العملی که فرد به این روش تراپی نشان می دهد می توان تمامی این موارد را بررسی کرد. اکثر افراد نتیجه تزریق بوتاکس را ظرف چند روز تا دو هفته می بینند و آثار آن تا سه الی شش ماه بر جای می ماند.

مراحل تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس با اعمال بی حسی و بدون درد قابل انجام است. حتی در مواردی نیاز به بی حسی هم نیست زیرا تزریق بوتاکس خارج از تحمل و آستانه ی درد انسان نمی باشد.

بسته به وسعت منطقه ای که نیاز به تزریق بوتاکس دارد و مقدار بوتاکس مصرفی، مدت زمان این تزریق زیبایی در هر فرد متفاوت است. با این حال زمان تزریق بوتاکس حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در حالت نرمال، تخمین زده می شود.

ماده ی بوتاکس با استفاده از سرنگ های کوچک و سوزن های ظریف به نواحی مورد نیاز تزریق می شود.

همچنین برای کسب نتایج ایده آل، کافی است چند مرتبه (بر حسب نیاز بیمار و صلاحدید جراح پلاستیک) تزریق بوتاکس تکرار شود. در برخی موارد مشاهده شده است با تمدید تزریق بوتاکس، چین و چروک های جزئی پوست کاملا از بین رفته اند.

لازم به ذکر است ماندگاری نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در گرو موارد زیر می باشد:

 • نوع بوتاکس مصرفی و کیفیت آن
 • محل و وسعت تزریق
 • نحوه ی تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص
 • مراقبت بعد از تزریق بوتاکس
 • مقاومت عضلات صورت فرد متقاضی نسبت به ماده ی تزریقی

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس عوارض خاص خود را دارد که این عوارض و اثرات جانبی در همان محلی که تزریق صورت گرفته است متمرکز هستند. از جمله عوارض آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرمزی
 • کبودی
 • عفونت
 • درد در ناحیه تزریق بوتاکس

البته تمامی این عوارض در موارد نادری رخ می دهند و همیشگی نیستند.

نمونه تزریق بوتاکس دکتر هیربد بهنام

نمونه تزریق بوتاکس دکتر هیربد بهنام

سرگیجه، اختلال در بلعیدن، عفونت های مجاری تنفسی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی، درد، حالت تهوع، سر درد و ضعف ماهیچه ها می تواند در نتیجه این روند درمانی رخ دهد. دو بینی، تورم و افتادگی پلک ها، حساسیت چشم ها، خشکی چشم ها، اشک آمدن از چشم ها، پلک زدن کم تر و حساسیت بیشتر به نور هم امکان دارد رخ دهد.

اهمیت انتخاب هوشمند

در مطالب بالا به عوارض احتمالی بعد از تزریق بوتاکس پرداختیم. به خاطر داشته باشید اگر تزریق بوتاکس با مواد بی کیفیت (یا حتی تاریخ گذشته) و به شیوه ی نادرست تزریق شود، نتایج معکوسی به دنبال خواهد داشت!!

در این صورت دیگر خبری از زیبایی و درمان چین و چروک های پوستی نمی باشد. بلکه بر شدت آن ها نیز افزوده می شود و همچنین عوارض نامطلوب دیگری هم به فرد متقاضی تحمیل خواهد شد.

بنابراین با کمی تامل در این مسأله می توانید به اهمیت مشورت و انتخاب بهترین متخصص برای تزریق بوتاکس، پی ببرید. زیرا مهارت و تجربه ی یک پزشک متخصص حامی و پشتیبان شما در کسب نتایج ایده آل و رضایت بخش می باشد.

بنابراین توصیه ما به شما عزیزان این است که؛ در انتخاب خود نهایت دقت و وسواس را مد نظر قرار دهید و با بررسی همه ی جوانب انتخابی صحیح داشته باشید تا جایی برای پشیمانی باقی نماند.

کلام آخر

به خاطر داشته باشید با انتخاب بهترین دکتر تزریق بوتاکس تهران می توانید اطمینان بیشتری نسبت به کیفیت بوتاکس مورد استفاده و نتایج حاصل از آن پیدا کنید. به خاطر داشته باشید نحوه ی تزریق پزشک متخصص و کیفیت مواد مورد استفاده از جمله عوامل تاثیر گذار در جلوگیری از ایجاد عوارض نامطلوب می باشند.

منبع : https://www.webmd.com/drugs/2/drug-153465/botox-injection/details

پیشنهادات:

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

تزریق فیلر

زاویه سازی صورت با تزریق فیلر

بهترین جراح بینی در تهران

پاسخ

شانزده + سه =

Call Now Button